Визначення вартості матеріальної шкоди внаслідок залиття та встановлення причин

 У зв'язку із значним зростанням у судовому провадженні справ про відшкодування майнових збитків, збільшилася кількість експертиз щодо визначення причин залиття. Тому виникла потреба дати деякі роз'яснення про поняття та причини такого явища.

 Використання поняття "залиття" пов'язане з необхідністю визначення наслідків витоку та дій рідини, тому стало загальноприйнятим у судовій практиці та судовій будівельно-технічній експертизі.

 Судова будівельно-технічна експертиза щодо визначення причини витоку рідини (залиття) необхідна при розгляді цивільних та господарських справ про відшкодування збитків. У кримінальних справах - щодо розслідування нещасних випадків, які можуть відбуватися внаслідок течії великих обсягів води із зовнішніх інженерних мереж.

Залиття - це прояв дії рідини, в результаті якого виникають характерні пошкодження поверхонь, конструкцій, по всій товщині оздоблювальних покриттів, виникають пошкодження спорядження стін та покриття підлог, які потребують відшкодування майнової шкоди. Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, заподіяна неправомірними діями або бездіяльністю фізичної або юридичної особи відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала.

   Метою дослідження через залиття є визначення технічної причини даної події для подальшого розгляду судом.

   Джерелом витоків з інженерних комунікацій є рідина. Залежно від того, що транспортує трубопровід, це може бути чиста (питна та технічна) холодна чи гаряча вода, господарсько-побутові чи промислові стічні води.
  Джерелом проникнення рідини крізь огороджувальні конструкції можуть бути атмосферні опади у вигляді снігу, дощу або ґрунтових вод.

   Підземне господарство сучасних міст та промислових підприємств має складну систему, що утворюється з інженерних мереж різного призначення, загальних колекторів та споруд на них. У всіх містах влаштовано централізоване водопостачання, каналізація та теплопостачання.
   Санітарно-технічне обладнання сучасних будівель та споруд – це складні комплекси інженерного обладнання холодного, гарячого водопроводу, каналізації, опалення, сміттєвидалення. Такі комплекси необхідні для забезпечення життєдіяльності населення та визначають ступінь благоустрою та комфорту будинків, а також міст та населених пунктів загалом. Техніка індустріального будівництва та оснастки його санітарно-технічними системами досягла досить високого рівня.

   Аварії на комунікаціях інженерного забезпечення можна віднести до події підвищеної небезпеки. Це твердження стосується не тільки обладнання та обладнання самих інженерних систем (трубопроводів, арматури, обладнання тощо), які деформуються під час аварій. Порушення герметичності інженерних систем викликають не тільки пошкодження будівельних конструкцій будинків і споруд, але й несучих конструктивних елементів (наприклад, спорядження, перегородок тощо). Аварії інженерних мереж можуть спричинити нещасні випадки різного ступеня тяжкості, навіть із смертельними наслідками. Наприклад таких події можна віднести провали асфальтобетонного покриття з вимиванням грунтів під час витоків води з інженерних мереж, які прокладені під землею.

Для замовлення експертизи зателефонуйте, або заповніть Форму зворотного зв'язку і ми зв'яжемося з вами у короткий термін.

 

Незалежна установа судових технічних експертиз надає послуги з проведення будівельно-технічних, земельно-технічних та оціночно-будівельних судових експертиз та експертних досліджень для фізичних та юридичних осіб в м. Києві та по території України.

 Надаються послуги з проведення судової будівельно-технічної, земельно-технічної та оцінно-будівельної експертизи на підставі процесуальних документів про призначення експертизи або договору за письмовим зверненням. Також надаються послуги з проведення експертних досліджень за письмовим зверненням фізичних та юридичних осіб.

 Судові будівельно-технічна, земельно-технічна, та оцінно-будівельна експертизи та експертні дослідження проводяться атестованими судовими експертами, які володіють спеціальними знаннями на основі нормативно-правових актів і спеціально розроблених методик в порядку чинних цивільного, кримінального та господарського процесуального права.

 Наші експерти мають досвід більше 10 років з проведення будівельно-технічних, земельно-технічних та оцінно-будівельних експертиз для судів і правоохоронних органів України, а також для фізичними та юридичних осіб. 

 Всім своїм клієнтам ми надаємо безкоштовну консультацію по підготовці та призначенню судових експертиз та експертних досліджень, а також допомагаємо із формулюванням питань, необхідних для вирішення конкретних задач поставлених перед експертизою.     

 

Перевага проведення судової експертизи, або експертного дослідження, у незалежній установі.

Терміни виконання експертиз
в середньому: 1 тиждень для простих, 2 - для середньої важкості та від 1 місяця для складних
Якість виконання робіт
Доступна вартість проведення експертизи.
Можливість попередньої консультації з експертом

 

 Відповідно до норм законодавства висновок незалежного судового експерта в суді має таку саму юридичну силу як і висновок будь-якої державної чи незалежної установи судових експертиз та залежить тільки від досвіду та професіоналізму експерта, який проводить експертизу.

 

Замовити експертизу чи отримати консультацію Ви зможете, заповнивши нижче форму зворотного зв'язку, або зателефонувати:

 

+38(067)520-58-73 

+38(099)072-44-15 

e-mail:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   Контакти 

 

Будівельно технічна експертиза

 

Будівельно-технічна та оцінно-будівельна експертиза.

 

Основними завданнями будівельно-технічної експертизи, у тому числі щодо визначення вартості нерухомого майна та майнових прав на нього, є:

 • визначення відповідності розробленої проектно-технічної та кошторисної документації вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; 

 • визначення відповідності виконаних будівельних робіт та збудованих об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд) проектно-технічної документації та вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва;

 • визначення відповідності виконаних будівельних робіт, окремих елементів об'єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічної документації та вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва;

 • визначення та перевірка обсягів та вартості виконаних будівельних робіт та складеної звітної документації проектно-кошторисної документації та вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва;

 • визначення групи капітальності, категорії складності, ступеня вогнестійкості будівель та споруд та ступеня будівельної готовності незавершених будівництвом об'єктів;

 • визначення технічного стану будівель, споруд та інженерних мереж, причин пошкоджень та руйнувань об'єктів та їх елементів(в тому числі внаслідок бойових дій);

 • визначення вартості будівельних робіт, пов'язаних із переобладнанням, усунення наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу (в тому числі внаслідок бойових дій) тощо;

 • визначення можливості розподілу об'єктів нерухомого майна, розробка варіантів розподілу;

 • визначення різних видів вартості будівель, споруд, їх частин, а також іншого нерухомого майна;

 • визначення відповідності виконаної оцінки нерухомого майна вимогам нормативно-правових актів щодо оцінки майна, методології, методів, оціночних процедур.

Перелік питань та документи, які необхідно надати під час проведення судових будівельно-технічних експертиз.


Перелік питань та документи, які необхідно надати при проведенні оцінно-будівельної судової експертизи.

 

Замовити експертизу чи отримати консультацію Ви зможете, заповнивши нижче форму зворотного зв'язку, або зателефонувати:

 

+38(067)520-58-73

+38(099)072-44-15 

e-mail:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   Контакт

 

 

 Земельно технічна експертиза 

 

Земельно-технічна експертиза

Основними завданнями земельно-технічної експертизи є:

 • визначення фактичного землекористування земельними ділянками;

 • визначення відповідності фактичного землекористування, а також порушень кордонів та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів на ці земельні ділянки та вимог нормативно-правових актів;

 • визначення відповідності фактичного розташування будівель, споруд та інших об'єктів щодо меж земельних ділянок правовстановлюючим документам та технічній документації із землеустрою та землекористування;

 • визначення можливості поділу (порядку користування) земельними ділянками, розробка варіантів їх поділу (порядку користування);

 • визначення можливих варіантів підходу та проїзду до земельних ділянок, встановлення земельного сервітуту;

Орієнтовний перелік питань, які можна ставити під час проведення земельних судових експертиз.
Документи які необхідно надати під час проведення земельно-технічної судової експертизи.

 

 Розглядається можливість взаємовигідного співробітництва з експертними організаціями, юридичними фірмами, адвокатами та іншими зацікавленими особами в даному напрямку.

 

Замовити експертизу чи отримати консультацію Ви зможете, заповнивши нижче форму зворотного зв'язку, або зателефонувати:

 

+38(067)520-58-73 

+38(099)072-44-15 

e-mail:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

  Форма зворотного зв'язку