Визначення вартості матеріальної шкоди внаслідок залиття та встановлення причин

 У зв'язку із значним зростанням у судовому провадженні справ про відшкодування майнових збитків, збільшилася кількість експертиз щодо визначення причин залиття. Тому виникла потреба дати деякі роз'яснення про поняття та причини такого явища.

 Використання поняття "залиття" пов'язане з необхідністю визначення наслідків витоку та дій рідини, тому стало загальноприйнятим у судовій практиці та судовій будівельно-технічній експертизі.

 Судова будівельно-технічна експертиза щодо визначення причини витоку рідини (залиття) необхідна при розгляді цивільних та господарських справ про відшкодування збитків. У кримінальних справах - щодо розслідування нещасних випадків, які можуть відбуватися внаслідок течії великих обсягів води із зовнішніх інженерних мереж.

Залиття - це прояв дії рідини, в результаті якого виникають характерні пошкодження поверхонь, конструкцій, по всій товщині оздоблювальних покриттів, виникають пошкодження спорядження стін та покриття підлог, які потребують відшкодування майнової шкоди. Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, заподіяна неправомірними діями або бездіяльністю фізичної або юридичної особи відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала.

   Метою дослідження через залиття є визначення технічної причини даної події для подальшого розгляду судом.

   Джерелом витоків з інженерних комунікацій є рідина. Залежно від того, що транспортує трубопровід, це може бути чиста (питна та технічна) холодна чи гаряча вода, господарсько-побутові чи промислові стічні води.
  Джерелом проникнення рідини крізь огороджувальні конструкції можуть бути атмосферні опади у вигляді снігу, дощу або ґрунтових вод.

   Підземне господарство сучасних міст та промислових підприємств має складну систему, що утворюється з інженерних мереж різного призначення, загальних колекторів та споруд на них. У всіх містах влаштовано централізоване водопостачання, каналізація та теплопостачання.
   Санітарно-технічне обладнання сучасних будівель та споруд – це складні комплекси інженерного обладнання холодного, гарячого водопроводу, каналізації, опалення, сміттєвидалення. Такі комплекси необхідні для забезпечення життєдіяльності населення та визначають ступінь благоустрою та комфорту будинків, а також міст та населених пунктів загалом. Техніка індустріального будівництва та оснастки його санітарно-технічними системами досягла досить високого рівня.

   Аварії на комунікаціях інженерного забезпечення можна віднести до події підвищеної небезпеки. Це твердження стосується не тільки обладнання та обладнання самих інженерних систем (трубопроводів, арматури, обладнання тощо), які деформуються під час аварій. Порушення герметичності інженерних систем викликають не тільки пошкодження будівельних конструкцій будинків і споруд, але й несучих конструктивних елементів (наприклад, спорядження, перегородок тощо). Аварії інженерних мереж можуть спричинити нещасні випадки різного ступеня тяжкості, навіть із смертельними наслідками. Наприклад таких події можна віднести провали асфальтобетонного покриття з вимиванням грунтів під час витоків води з інженерних мереж, які прокладені під землею.

Для замовлення експертизи зателефонуйте, або заповніть Форму зворотного зв'язку і ми зв'яжемося з вами у короткий термін.